במה שונה הקלנועית מכיסא גלגלים?

הבית לבני הגיל השלישי – לקרוא תכנים מעניינים ולהחכים!

הקלנועית בנויה מכידון ושלושה גלגלים לפחות והיא מופעלת על ידי מנוע בעוד שכסא גלגלים צורתו היא על ארבעה גלגלים והוא נדחף על ידי הנוסע במקום להיות מופעל על ידי מנוע.

אולם, ישנן כלי תחבורה שיש להם שני גלגלים וכידון והם מונעים על ידי מנוע , סוג של כיסא גלגלים והם נקראים אופני יד.

אופניים ידניים יכולים גם להידחף על ידי הנוסע בו בניגוד לכלי רכב מנועיים שזקוקים לגז כדי להזיז אותם קדימה, ודוחפים את הנוסע איתו יחד.

אז מה קובע אם עזרי הרכב יוגדרו כ"קלנועית" או כ"כיסא גלגלים" או שלא בכלל? התשובה לשאלה זו היא פשוטה למדי. בעוד ששני כלי הרכב נכנסים לקטגוריה של כלי רכב ממונעים, קלנועית נחשבת לכל סוג של רכב דו-גלגלי עם כידון בעוד כיסאות גלגלים הם בעצם צורה של רכב הנושא אדם מרותק בישיבה.

דוגמא לקלנועית איכותית אפשר למצוא  בצרעה מערכות אקטיביות הינה החברה המובילה בארץ ליצור קלנועיות, המותג שלהם מפורסם בכל העולם תחת מותג ישראלי אמין לשנים רבות.

 

אז מה ההבדלים בין כסא גלגלים לקלנועית?

כסא גלגלים הוא סוג של כיסא המיועד לאנשים עם מוגבלות בניידות או קשיים בתנועה המאפשרים להם להתנייד מבלי להתעייף, הוא מיועד בעיקר לאלו שאינם יכולים ללכת ,סוגים של מוגבלויות, קשישים, אנשים המתאוששים מתאונות או ניתוחים.

הוא מופעל בדרך כלל באופן ידני.

לכיסאות גלגלים יש ארבעה מימדים סטנדרטיים – רוחב מושב, עומק מושב, רוחב כיסא  וגובה כיסא.

 

ואילו הקלנועיות מיועדות גם למי שלא רוצה להשתמש ברגליים ,לאנשים שעדיין מסוגלים ללכת אבל לא רוצים בגלל ברכיים חלשות, ספורטאים פצועים.

לקלנועית יש מנוע חשמלי שהרוכב יכול לשלוט בו באמצעות ידית שנמצאת על מוט ההיגוי לנסיעה קדימה, אחורה וכפתור ששולט במהירות הנסיעה.

רוב הקלנועיות יכולות לתמוך עד 120 קילו ,בנוסף הן נוטות לנסוע מהר יותר מכסאות גלגלים – עד 12 קילומטר לשעה לעומת 8 קילומטר לשעה בכסא גלגלים.

 

לסיכום, קלנועית יכולה לשמש את מי שרוצה להסתובב בלי להתעייף ולהגביל בניידות. כיסא גלגלים משמש אנשים עם מוגבלות או ליקוי שמקשה על ההליכה.

להלן 5 הבדלים בין קלנועיות לכיסאות גלגלים:

  1. קלנועית יכולה לשמש את מי שרוצה להסתובב בלי להתעייף ולהיות מוגבל בניידות.כיסא גלגלים משמש אנשים עם מוגבלות או ליקוי המקשה על ההליכה.
  2. לכיסאות גלגלים יש בדרך כלל ארבעה גלגלים, בעוד שקלנועיות יש בדרך כלל שלושה עד ארבעה גלגלים.
  3. קלנועיות נוטות לנסוע מהר יותר מכסאות גלגלים .
  4. כיסאות גלגלים מופעלים בדרך כלל באופן ידני, בעוד שקלנועית יש מנוע חשמלי שהרוכב יכול לשלוט בו .
  5. לקלנועיות עם שלושה גלגלים יש יכולת סיבוב גדולה יותר מכסא גלגלים והיא מאפשרת גמישות רבה יותר בתנועה(נראה כמו אופנוע).

אז מה היה לנו בכתבה:

מתבגרים עם חיוך

מתבגרים עם חיוך

האתר עם התכנים הכי אמינים ומקצועיים לבני הגיל השלישי.
תוכלו למצוא כאן מגוון כתבות בהמון תחומים רלוונטיים, החל מבריאות ותזונה ועד לפנסיה וזכויות למיצוי.

לקבלת פרטים או הצעות מחיר
צרו קשר והשאירו פרטים