5 טיפים לבחירת בית אבות סיעודי

הבית לבני הגיל השלישי – לקרוא תכנים מעניינים ולהחכים!

בחירת בית אבות סיעודי טומנת בחובה קבלת החלטה חשובה ובעלת השפעה רבה על המשך החיים של יקירכם.
בלא מעט מקרים הצורך למצוא בית אבות סיעודי הוא מידי או כמעט מידי, כך שלא תמיד תהיה לכם האפשרות להשקיע בחיפוש מעמיק וקפדני.
אז למרות המגבלות שצוינו יש לכם עדין את האפשרות לקבל החלטות מושכלות ולהגיע לבחירה הטובה ביותר ולהלן 5 טיפים ישימים אשר יוכלו לסייע לכם בהשגת המטרה:

טיפ 1 – התחילו בחיפוש מידע

בשלב הראשון, המטרה אליה אתם אמורים לחתור תהיה איסוף של מידע – וכמה שיותר מידע יותר טוב. כאמור, באמצעות רשת האינטרנט תוכלו לערוך הליך חיפוש מהיר ולגלות מהן האפשרויות המצויות באזור המגורים שלכם.
ברשת תוכלו גם לקרוא את כל הפרטים והמידע הבסיסי שחשוב שתדעו על בתי האבות הסיעודיים ובין היתר: מיקום, סביבה, שירותים, צוות ופרטים רבים נוספים.
המידע שתקבלו יהווה כצעד חשוב ומשמעותי אשר יקדם אתכם לקראת הצעדים הבאים.

טיפ 2 – עלויות ויכולות כלכליות

יש לקחת בחשבון שמחיה בבית אבות סיעודי כרוכה בעלות גבוהה אשר לרוב תנוע בין 12,000 ל-20,000 שח בכל חודש. מהסיבה הזאת, יש חשיבות גבוהה לתקציב אותו תוכלו להקצות למטרה. מעבר לכך, יש לקחת בחשבון שיש גם אפשרויות מימון שונות כמו קבלת קוד משרד הבריאות – כך שכדאי לבדוק גם את הנושא הזה לפני שמקבלים החלטות סופיות.

טיפ 3 – המלצות וחוות דעת

בדומה לשירותים אחרים, גם כאשר זה נוגע לבתי אבות סיעודיים, להמלצות וחוות דעת של "יודעי דבר" יכול להיות ערך רב והשפעה רבה על הבחירה.
תוכלו לנסות ולשוחח או לקבל המלצות מבני משפחה של הדיירים באותו בית אבות בו אתם מתעניינים.
כשאתם מחפשים המלצות וחוות דעת, ההמלצה היא להתמקד בכל הנקודות החשובות ובין היתר: שירותי סיעוד, תנאי מחיה, קבלת מענה על כל שאלה או פניה וכיוצא בזה..

טיפ 4 – בדיקת הפרטים הקטנים והחשובים

יש לא מעט דברים שחשוב שתבדקו אם אתם רוצים להבטיח שאתם בוחרים בבית אבות סיעודי מתאים. יש כמובן, את הדברים המשמעותיים והגדולים יותר כמו: נראות, גודל ותנאי החדרים, הניקיון והתחזוקה של המקום ועוד.. יחד עם זאת יש גם פרמטרים חשובים נוספים שכדאי לשים עליהם דגש כמו: האוכל אשר מוגש לדיירים (מספר הארוחות, תדירות ומהן כוללות – מומלץ לבקש ולצפות בארוחה שכזאת אם יש אפשרות), טיפול רפואי (כדאי לבדוק מהם הטיפולים הרפואיים להם הדיירים זכאים), החלוקה לאזורים (האם לדוגמא יש חצר בשטח המקום ועוד..).

טיפ 5 – הגעה לסיור במקום

כמובן, שאת רוב המידע ההתחלתי על בתי אבות סיעודיים תוכלו לשאוב מרשת האינטרנט – להיכנס לאתרים, לקרוא פרטים ומידע ולהסתכל על תמונות של המקום.
יחד עם זאת, אם אתם רוצים לקבל תמונה מדויקת ומלאה לגבי המקום, הדרך הטובה ביותר אותה תוכלו לעבור בדרך להשגת המטרה עוברת בהגעה לסיור במקום.
תוכלו לקבוע מועד מראש, וכך תוכלו לקבל הדרכה צמודה מאיש מקצוע מטעם המקום – כדאי להגיע לסיור עם רשימה מוכנה של שאלות, מכיוון שזאת גם ההזדמנות לקבל את כל התשובות.

חשוב לציין, שאם אתם מתקשים לקבל החלטה באופן עצמאי (והקושי הוא מובן בהחלט), תמיד תוכלו להכניס לתמונה יועץ מקצועי המתמחה בתחום זה.
במקרים רבים, שירותי הייעוץ אינם כרוכים בתשלום מכיוון שהיועץ מקבל את הכסף מבית האבות. יחד עם זאת, כדאי לשאוף לקבלת ייעוץ אובייקטיבי מקצועי ואישי – מה שיתווה לכם את הדרך לעבר ההחלטה הטובה ביותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

מתבגרים עם חיוך

מתבגרים עם חיוך

האתר עם התכנים הכי אמינים ומקצועיים לבני הגיל השלישי.
תוכלו למצוא כאן מגוון כתבות בהמון תחומים רלוונטיים, החל מבריאות ותזונה ועד לפנסיה וזכויות למיצוי.

לקבלת פרטים או הצעות מחיר
צרו קשר והשאירו פרטים